Apollo 18 ve Transformers 3

Post Reply
Skylab
#Turkey Op
#Turkey Op

Apollo 18 ve Transformers 3

Post by Skylab » 14 Apr 2011, 00:11

İlginizi çekeceğini ümit ederek, sizlere yakında gösterime girecek 2 filmden bahsedeyim.

"Transformers 3" ve "Apollo 18"

Transformers'tan çok fazla söz etmeme gerek yok sanırım. Nasıl olsa bir çoğunuz film hakkında az çok fikir sahibisinizdir.

Daha ilk filmde, gerçek hayatta Mars'a inen bir gözlem aracının bozulma sebebi olarak Autobats denilen DNA sahibi bu bilgisayarlı canlılardan söz ediliyordu. Bu yüzden, dönüşen, konuşan, hareket eden bu robotların dünyası epey cezbediyordu.

Zira, 2. film ilk filmin devamı, kaybeden Decepticonslar'ın intikam uğruna yeniden savaş vermesini anlatıyordu.

3. filmin fragmanını izleyince bir kez daha büyülü bir filmin bizleri beklediğini anladım. Zira bu sefer, Apollo 11 astronotlarının Ay yürüyüşleri sırasında rastladıkları ancak film icabı gizli tuttuklarını varsayılan esraringez olaylarla başlıyor film. Gerçekten harika =)

Türkiye'de 1 Temmuz 2011 tarihinde gösterime girecek olan filmi, diğer fanatikleri gibi ben de sabırsızlıkla bekliyorum.

Gelelim diğer filme: "Apollo 18"

Gerçek hayatta, 1972'de Apollo 17 uzay uçuşuyla, Apollo projesi görevini tamamladı. Aslında bir Apollo 18 uçusu da planlanmış, astronotları ve uçuş planları bile belirlenmişti. Ancak kimisine göre mali nedenlerle, kimilerine göre ise Ay'da meydana gelen esrarengiz olaylar nedeniyle görev iptal edildi.

Bu filmde, Apollo 18 uçuşunun gerçekleştirildiğini ancak astronotların başına Ay'da bir dizi felaketin geldiğini anlatıyor ve diyorlar ki:

"There's a Reason We've Never Gone Back to the Moon"
"Ay'a yeniden gitmeyişimizin bir sebebi var."

Film ilk tanıtıldığında 22 Nisan 2011 tüm Dünya'da gösterime gireceği duyurulmuştu. Notlarımın arasına "Bu filme gidilecek" ibaresini eklemiştim bile. Ancak ilerleyen zamanlarda filmin gösterime gireceği ne yazık ki tarih 6 Ocak 2012 olarak değiştirildi. Ne yapalım? Merakla beklemeye devam. =)

"Bu, bir insan için küçük; insanlık için dev bir adımdır." - Neil Armstrong, 20 Temmuz 1969, Sessizlik Üssü, Ay

Post Reply